WYBÓR I ZAKUP DZIAŁKI

Jeśli nie mają Państwo działki pod budowę domu, pomożemy ją znaleźć kierując się Państwa preferencjami odnośnie położenia, wielkości, lokalizacji i posiadanych mediów. Nasz specjalista sprawdzi działkę pod katem miejscowego planu i pod kątem budowlanym. Pomożemy również przy zakupie gruntu.

Jeśli posiadają Państwo działkę to sprawdzimy ją pod kątem budowlanym, opowiemy o całym procesie budowy
i ustalimy kolejne kroki do wybudowania domu.

Wybór i zakup działki to bardzo ważny krok w procesie realizacji inwestycji, więc warto obejrzeć parę działek, dobrze się zastanowić nad wyborem i zwrócić uwagę szczególnie na:

 

cenę działki – jednym z najważniejszych kryteriów jest cena, która zależy m.in. od lokalizacji, powierzchni, usytuowania, stanu prawnego i dostępności mediów.

powierzchnię – jest ogólnie przyjęte, że minimalna wielkość działki pod budowę domu jednorodzinnego powinna mieć ok. 600-700 metrów kwadratowych. Oczywiście jest to zależne głównie od wielkości domu, garażu, tarasu i chęci posiadania ogrodu. Optymalnie dla domu ok. 120 m2 z ogrodem działka powinna mieć około 1000 m2

, co pozwoli na dowolne usytuowanie budynku. Warto również pamiętać o wymogach prawnych. Każda ściana przyszłego budynku powinna być oddalona od granicy działki o co najmniej 3 metry (bez okien) lub 4 metry (z oknami). 

– kształt i usytuowanie – działki o nieregularnych kształtach np. wąskie, trójkątne , trapezowe mogą stwarzać problemy z możliwością wkomponowania w nie budynku jak i usytuowania wymarzonego domu co do kierunków świata. Wiele osób marzy aby wjazd do posesji znajdował się od strony północnej, a taras i ogród strony południowej – gwarantującej odpowiednie nasłonecznienie. Jest to zdecydowanie prostsze na płaskich i kwadratowych działkach.

– dojazd– osoba planująca budowę domu powinna wiedzieć, że działka musi posiadać drogę dojazdową o szerokości zgodnej z przepisami prawa. Wymarzona sytuacja jest wtedy, gdy jest to droga publiczna, jeśli nie to konieczne będzie ustanowienie służebności. Brak dojazdu to konieczność utwardzenia drogi i dostosowania jej do użytkowania co w praktyce tworzy duże koszty, które mogą znacząco powiększyć cały koszt budowy domu.

– rodzaj gruntu– warto przeprowadzić badanie gruntu . My wykonamy je dla Ciebie bezpłatnie w ramach umowy budowy domu. Po co? Kilka odwiertów pozwala uzyskać informację o rodzaju gruntu,  poziomie wód gruntowych, pozostałości innych budynków ,czy w gruncie nie ma np. przewagi torfu uniemożliwiającej standardowe metody budowy.

– media: (gaz, woda, kanalizacja, prąd) – bardzo ważną kwestią przy zakupie działki budowalnej jest sprawdzenie dostępności mediów. Idealna sytuacja panuje wtedy, gdy działka jest uzbrojona. Jeśli nie, to koniecznie trzeba wycenić koszt doprowadzenia mediów , który może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w zależności od odległości najbliższych przyłączy. Trzeba też zaznaczyć, że budowa przyłączy jest czasochłonna i wymaga załatwienia wielu formalności.

W Concrete DM to my za Ciebie załatwimy wszystkie formalności związane z budową domu, dzięki temu budowa stanie się przyjemnością.

6 KROKÓW UDANEJ INWESTYCJI

ANALIZA FINANSOWA

WYBÓR I ZAKUP DZIAŁKI

OBSŁUGA DOKUMENTACJI

REALIZACJA BUDOWY

ZAGOSPODAROWANIE TERENU

PRZEPROWADZKA NA MIEJSCE

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Nowe pole

11 + 13 =